Hasanoğlan Sanayici İşadamları Derneği

Hakkımızda

HASSİAD 13 Kasım 2004 tarihinde, o zaman ki Belediye Başkanımız Sn.  Ahmet POYRAZ ‘ın önderliğinde bir kısım sanayici tarafından kuruldu. 

İlk kurucu Başkanımız Kadir  Karabaş ile 20 civarında üye ile yola çıkan Hassiad’ da Sn. Kadir Karabaş’ın Büyükşehir Belediye başkanı Sn. Melih Gökcek’i ziyareti sırasında geçirdiği rahatsızlığı takiben vefatı ile Başkanlığı Sn. Suat Koçoğlu üstlendi. Derneğimiz üyeleri merhum başkanımız                                                                          Sn. Kadir  Karabaş’ı şehidimiz kabul etmektedir. Kendisine Allah’dan rahmet diliyoruz.

Suat Koçoğlu’ ndan sonra görevi  devralan  S.Çetin Tekin Hassiad tarihinde ki 3.ncü  Yönetim Kurulu Başkanı olarak ekibi ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Hassiad 2007-2009 döneminde İÇASİFED (İç Anadolu Sanayici ve iş adamları federasyonuna katılmıştır. Bu Federasyonun Genel Kuruluna katılıp  yönetiminde de görev alan Hassiad federasyondan dolayı TURKONFED üst yönetim örgütünün de bir parçası olarak Türkiye de ki iletişimli örgütlük ağını çok büyütmüştür.

Son Yerel seçimlerde Hasanoğlan Beldesinin Elmadağ belediyesine bağlanması ile ortaya çıkan yeni duruma uyum göstermek adına Başkan seçilen                                   Sn. Gazi Şahin ile iyi bir diyalog kurulmuştur. 

Takdir hislerimizle ifade etmek isteriz ki Sn. Gazi Şahin bizlere çok olumlu bir şekilde yaklaşmış hatta değişik toplantılarda derneğimize üye olmayan bazı sanayicileri de derneğimize katılma yönünde ikna ederek üye sayımızda ciddi artışa sebep olmuştur. 

Önümüzde ki dönem de özellikle Sn Gazi Şahin’in de destekleri ile çok iyi şeyler yapabileceğimize inanıyoruz. 

Sanayiciler olarak çalıştığımız ve kazandığımız bölgemize de bir şeyler vermek bizi heyecanlandıracak ve mutlu edecektir.

Bu güzel ümitlerin olduğu dönemin başında yüreğin de Hassiad olanlara “Hep birlikde elele, ileriye doğru” diyerek sevgi ve saygılar sunuyoruz.