Hasanoğlan Sanayici İşadamları Derneği

Duyurular ve Haberler

NİÇİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDUM

 

Ben Rasim KAHRAMAN

1965 yılında babam Mehmet KAHRAMAN Kayseriden Ankara’ya göç etmesiyle ; Ankara’da yaşamaya başladım ve halen Ankara’da yaşamaktayım.İlkokulu bitirdikten sonra babamla birlikte babamın inşaatlarında çalışmaya başladım. İnşaatlarda amelelikten ustalığa kadar her alanda çalıştım. 1988’den sonraki sürteçte 13-15 yaşlarında teşhis konulan retinink pigementoza(tavuk karası) hastalığı neticesinde görme duyumu kaybettim. Bu süreçten sonra hayatın zorlukları ile mücadelemiz artarak devam etti. Bu süreçten sonra daha duyarlı bir toplum bireyi olabilmek için çeşitli dernek ve kuruluşlarda engelli insanların sorunlarını dile getirebilmek için arkadaşlarımızla beraber örgütlü çalışmalarda bulunmaya başladım. 

Bu çalışmalar bizleri halka daha da yaklaştırdı ve toplumdaki kimliğimizi örgütlü çalışmalar neticesinde daha da sağlamlaştırdık. Bütün bunları yaparken halkın sorunlarına eğilmeyi, onlarla dertlenmeyi ve dertlerine çözüm bulmayı çabaladık. Ömrümüzün kalan kısmını kimsesizleri sahiplenme adına harcadık ve bunlar için çaba sarfettik. Ülkede olup biten siyasi,ekonomik her türlü olay için atılan adımlarda elimizi taşın altına koyduk. Kimi zaman elimiz parçalandı kimi zaman taşı kaldırdık ve altındaki sorunlara çözüm ürettik.

 Yıl 2015 ve çevremizdeki gelişmeler eş-dost yönlendirmeleri bizi Milletvekili aday adayı olma konusunda ikna etti.

 1999 yılında ortaya çıkan ekonomik olumsuz gelişmeler ülkeyi büyük bir ekonomik buhrana sürükledi. Dış çevreler, faiz lobileri ve sermayesine sermaye katmak için daha büyük bir uğraş veren büyük iş adamları alt tabakada ezilen halkın cebine el attı. Bunun neticesinde üst tabaka daha da zenginleşirken alt tabaka daha yokluk çekerek varlık mücadelesi vermeye başladı.

Yıl 2002; halkın umut ışığı olarak gördüğü bir LİDER Recep Tayyip ERDOĞAN; kimsesizlere sahip çıkacağım dedi ve iktidarı ele aldı. Geçen 13 yıllık iktidar sürecinde yaşayan herkesin tanık olduğu verilen sözler teker teker yerine getirildi. Ülke içerde dışarıda Ak Parti ve Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önderliğinde büyük bir itibar kazandı. Bugünlere geldi.

 Bu sayede: 

  • Çevremdeki insanların teşviki ile 2023 vizyonuna ülkemin hazırlanması için aday adayı oldum.
  • Gören gözlerin kalp gözü olmak için aday adayı oldum.
  • Engelsiz yaşamın ve engelli yaşamın ne olduğunu bildiğim için aday adayı oldum
  • Sanayicinin, esnafın ve halkın sorunlarını yaşadığım için aday adayı oldum
  • Engelli arkadaşlarımın sorunlarını çözmek için aday adayı oldum.
  • Çorbada bir nebzede bizim tuzumuz olsun diye aday adayı oldum

 


1. Belediye Meclis Kararı

2. Sanayii Ruhsat Harcı Örneği


Hasanoğlan Sanayici İş Adamları Derneği’nin  (HASSİAD)  

 T.C. Ankara Valisi  Sayın Alaaddin Yüksel Beyi Ziyareti.

RESİMDEKİLER(SOLDAN SAĞA DOĞRU): VEYSEL KARABAŞ, S.ÇETİN TEKİN,T.C. ANKARA VALİSİ SAYIN ALAADDİN YÜKSEL, RASİM KAHRAMAN, SALİH TERZİ

HASSİAD HASANOĞLAN SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİNİN YÖNETİM KURULU OLARAK ANKARA VALİSİ SAYIN ALAADDİN YÜKSEL'İ 19 OCAK 2013 CUMA GÜNÜ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK.SAYIN VALİMİZİN  SICAK İLGİSİ VE MİSAFİRPERVERLİĞİ BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ. ANKARA'YI HER BOYUTU İLE ÇOK İYİ ÖZÜMSEMİŞ SAYIN VALİMİZİN BÖLGEMİZ HAKKINDA Kİ DÜŞÜNCELERİ VEÖNGÖRÜLERİ BİZLERİ GELECEK İÇİN ÇOK ÜMİTLENDİRDİ. ANKARA KALKINMA AJANSI NA KARŞI DUYDUĞUMUZ İLGİYİ İFADE ETTİĞİMİZDE SAYIN VALİMİZ BU KONUDA BİZİ DAHA AKTİF GÖRMEK İSTEDİĞİNİ BELİRTTİ. BÖLGEDE YAPILABİLECEKLERİ BİR ÇALIŞMA TOPLANTISI İLE PEKİŞTİRMEK İÇİN SAYIN VALİMİZ EN GEÇ BİR AY İÇİNDE HASANOĞLAN-ELMADAĞ' A GELMEK İSTEDİKLERİNİ BELİRTTİ. BİZDE BUNDAN ONUR DUYACAĞIMIZI, MUTLU OLACAĞIMIZI KENDİLERİNE İFADE ETTİK. BU VESİLE İLE ÜYELERİMİZDEN SAYIN VALİMİZİN ZİYARETLERİ SIRASINDA BÖLGE VE SANAYİCİLERİN DURUMUNU DİKKATE ALARAK KATKI SAĞLAMALARINI BEKLİYORUZ.